Mikołaj z Laponii

MIKOŁAJ Z LAPONII

Któż z nas nie pragnął zostać odwiedzonym przez "prawdziwego" św. Mikołaja? Mieszka on na co dzień w zimnych terenach Laponii, a prywatne spotkanie z tym magicznym siwym Dziadkiem, odzianym w czerwony kubrak, jest nie lada gratką. Zawsze tworzący wokół siebie atmosferę tajemniczości, nazywany tym "prawdziwym" Mikołaj z Laponii może pojawić się na Państwa imprezie w towarzystwie przesympatycznych pomocnic - Śnieżynek, zostając specjalnym Gościem, a tym samym spełniając nie tylko dziecięce marzenia o wizycie "prawdziwego" św. Mikołaja. Każdy z nas ma bowiem w sobie coś z dziecka...

 

Od kilku lat organizujemy przyjazdy do Polski Św. Mikołaja z Rovaniemi w Laponii. Za każdym razem jego wizyta robi ogromne wrażenie, perfekcyjny wygląd i do tego język, którym się posługuje, sprawia, że nawet najwięksi niedowiarkowie zaczynają wierzyć w istnienie Mikołaja.

Siedziba Św. Mikołaja znajduje się w północnej Europie, w regionie zwanym Laponia. Laponia obejmuje swoim zasięgiem Półwysep Kolski w Rosji oraz północne tereny trzech państw nordyckich: Finlandii, Szwecji i Norwegii. W części Laponii należącej do Finlandii (kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego) znajduje się miejscowość Rovaniemi.

 

Na północ od tej miejscowości usytuowana jest WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

W wiosce tej zlokalizowane jest oficjalne biuro, do którego trafiają listy do Św. Mikołaja.

 

Na podstawie minionych lat wiemy, że prawdziwy Mikołaj wzbudza niebywałą sensację. Każdy chce go dotknąć, usłyszeć jego słowo, zdobyć autograf lub wykonać pamiątkowe zdjęcie. W tym roku prawdziwy Św. Mikołaj z Laponii będzie w Polsce tylko przez kilka dni, już dzisiaj przyjmujemy rezerwacje.Pozostałe atrakcje w tej kategorii:

wyślij zapytanie

Informujemy, że na naszej witrynie korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookie na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z witryny, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza akceptację naszej Polityki prywatności.

Zrozumiałem

x