Odlotowe rowery

ODLOTOWE ROWERY

ODLOTOWE ROWERY to poddane modyfikacjom rowery, które znamy ze sklepów. Zasady działania są wynikiem prostych zmian: dodatkowej zębatki, czy ruchomego koła, które skonfrontowane zostają z naszymi nawykami, tj. odruchami bezwarunkowymi, które potrafią mocno utrudnić bądź też uniemożliwić poruszanie się na takich dwukołowcach. Zmiana przyzwyczajeń i umiejętność okiełznania ich wymaga czasami kilku minut, a czasem nawet długiego czasu poświęconego na ćwiczenia.

Rowery wzbudzają sensację, bowiem:

- jazda nimi wygląda dosyć dziwnie (np. skręcamy kierownicą w lewo, a rower skręca w prawo, pedałujemy do tyłu, rower natomiast porusza się do przodu)

- ludzie obserwujący jazdę na odlotowych rowerach nie potrafią pojąć, skąd wynika trudność w poruszaniu się na nich. Jest to jednak łatwiejsze do zrozumienia w momencie, gdy samemu na taki rower się wsiądzie

- obserwatorzy pragną sami się zmierzyć z tym niezwykłym wyzwaniem, w nadziei, że będą pierwszymi, którzy odlotowy rower ujarzmią.

Wśród Odlotowych rowerów mamy 5 różnych pojazdów: rower odwrotnie skrętny, rower do jazdy wspak, bicykl z jednym wielkim kołem, a drugim malutkim, monocykl, czyli siodełko na jednym kole i wreszcie hulajnoga, która wzbudza wśród dzieci największe zainteresowanie: zbudowana na dwóch wielkich kołach o średnicy ponad 50 centymetrów.

ROWER ODWROTNIE SKRĘTNY

Modyfikacja roweru polega na zastosowaniu przekładni powodującej odwrotny kierunek jazdy koła w stosunku do kierunku ustawienia kierownicy. Pisząc prościej: kierownica skręca w prawo, rower natomiast jedzie w lewo i odwrotnie: kierownica skręca w lewo, rower jedzie w prawo.

ROWER DO JAZDY NA WSPAK

Jazdę rowerem na wspak można opanować znacznie szybciej niż jazdę rowerem odwrotnie skrętnym. Należy tylko przestawić się w odruchach związanych z pedałowaniem do przodu i hamowaniem pedałami do tyłu. Przy rowerze NA WSPAK, żeby jechać do przodu – pedałujemy do tyłu, żeby zahamować natomiast – wciskamy pedał do przodu. Dla gości do przejechania przygotowana jest specjalna "ósemka".Pozostałe atrakcje w tej kategorii:

wyślij zapytanie

Informujemy, że na naszej witrynie korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookie na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z witryny, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza akceptację naszej Polityki prywatności.

Zrozumiałem

x